Podcast Frekvenca za logistiko raziskuje uspešne zgodbe, najboljše prakse, super moči in vpoglede vrhunskih strokovnjakov za logistiko, transport in oskrbovalne verige.
Vsakih 14 dni se naravnajte na Frekvenco za logistiko in se pripravite na video in/ali zvočno doživetje, ki vas bo osebno navdihnilo ter poglobilo poznavanje sveta logistike in oskrbovalnih mrež.
BASF je mednarodno podjetje in del kemijske industrije. Simon Franko, generalni direktor BASF v Sloveniji, Hrvaški in Srbiji se v pogovoru dotakne ESG standardov, digitalnem dvojčku ter izzivih v logistiki.
Spremljajte nas tudi:
Dr. Marko Cedilnik, direktor logistike v Mercatorju v novi epizodi Frekvence za logistiko govori o svoji bogati karieri na področju logistike, o izzivih v logistiki in največjih dosežkih Mercatorja na področju logistike.
Spremljajte nas tudi:
Blaž Gladek, vodja logistike v Hella Saturnus v pogovoru z Vido Petrovčič deli svoje izkušnje pri gradnji visoko-regalnega skladišča na Letališki v Ljubljani, ki v višino meri kar 40 m. Skladišče je avtomatizirano in robotizirano. Koliko je vreden projekt, kakšne so bile zagate in kako dolga zgodovina spremlja podjetje Hella Saturnus, si poglejte v 10. epizodi Frekvence za logistiko.
Spremljajte nas tudi:
Kako v času povpraševanje po hitrih dostavah ustvariti dobro logistično prakso? Grško podjetje Mouhalis Group je v času covidnega zaprtja ustvarilo hitro dostavo živil in ne-živil. Kakšen je bil doseg, vrednost košarice, predvsem pa kako jim je uspelo v 20 minutah zagotoviti dostavo do vrat končnega kupca?
Spremljajte nas tudi:
Tehnologija Blockchain skozi oči podjetja Usyncro, ki ponuja platformo za usklajevanje dokumentacije, povezane s transakcijo, med vsemi udeleženci preko enotnega, distribuiranega in sinhroniziranega zapisa, ki je dostopen in preverljiv za vse akterje, vključno z uradnimi institucijami.
Spremljajte nas tudi:
Richard Terme iz podjetja Cargill v pogovoru z Vido Petrovčič o primeru dobre prakse in sodelovanju t.i. “Fjord friends”- proizvajalcev krme za losose Cargill in Skretting na Norveškem. Sodelovanje v logističnih verigah močno vpliva na zmanjšanje ogljičnega odtisa.
Spremljajte nas tudi:
David Luft s podjetja Plug and Play Tech Center o povezavi zagonskih(start up) podjetij z logističnimi in drugimi podjetji. Kako povezati ponudnike tehnologij s korporacijami, kakšne metode uporabljajo in na katerih področjih vse delujejo.
Spremljajte nas tudi:
Prejemnica priznanja za logistko leta 2023, Melita Rozman Dacar, v pogovoru z Vido Petrovčič o delovanju skupine SŽ, dosedanjem delu in pogledu naprej. Kakšna je prihodnost single wagon load-a, kako kaže z drugim tirom in kakšen je pomen prilagodljivosti in sodelovanja v slovenski logistiki.
Spremljajte nas tudi:
Alex van Breedam iz podjetja Tri-Vizor, se v pogovoru z Vido Petrovčič dotakne primera sodelovanja med družbama Nestlé in PepsiCo.
Kaj je pametna logistika in kako lahko sodelovanje podjetij v dobavni verigi pripomore k optimizaciji in hkrati tudi varuje pomembne podatke vsakega podjetja. Prihodnost logistike je v sodelovanju.
Spremljajte nas tudi:
Svet oskrbovalnih verig in logistike se je močno spremenil. Med pandemijo so se pokazale strukturne pomanjkljivosti, ki so pripeljale do točke preloma in nujnosti prestrukturiranja.
Dr Nick Vyas - ustanovitelj Randall R. Kendrick, Inštituta za oskrbovalne verige, se je v intervjuju z Vido Petrovčič dotaknil aktualnih o tem - kako se podjetja in vlada soočajo s post-COVID obdobjem, katere so danes "nujnosti" v poslovanju, kaj bo prinesla zelena agenda.
Spremljajte nas tudi:
Markus Mau, novoizvoljeni predsednik ELE, o mednarodni vlogi Evropskega logističnega združenja in o tem kako vidi slovenska podjetja. Logistični kongres je dober primer povezovanja in sodelovanja kar priznava g. Mau in za kar si, kot predsednik ELE, tudi prizadeva.
V intervjuju z Vido Petrovčič sta se tudi dotaknila vloge Slovenije na globalnem logističnem parketu.
Spremljajte nas tudi:
11. mednarodni Logistični kongres Oskrbovalne verige v znanosti in praksi, je marca 2024, v Portorožu, na enem mestu združil 600 udeležencev iz 20 + držav. V okviru programa je 41 predavateljev in strokovnjakov predstavljajo primere dobrih praks, ponovno pa je uspešno povezal deležnike s področja logistike, prevozništva, proizvodnih podjetij, ponudnikov informacijskih in tehnoloških rešitev, predstavnike šolstva in države, kar je tudi cilj kongresa.
Igor Žula, predsednik Slovenskega logističnega združenja, ki je tudi organizator dogodka, v intervjuju z Vido Petrovčič, o najbolj izpostavljenih temah na Logističnem kongresu 2024, na kaj opozarjajo strokovnjaki na področju logistike in oskrbovalnih verig, kakšen je pomen sodelovanja med vsemi deležniki in odločevalci, kar se tiče strategije za naprej.
Spremljajte nas tudi: